Proč a jak?

Čmuchej, hledej, nudě šanci nedej!

Chceš se pořádně bavit, pátrat po pamlskovém pokladu a ukázat páníčkovi, že unavený pes je hodný pes? :-) Tak si vyber svojí Nousin! Čmuchací podložky nousin budou tvým světlým okamžikem každého dne pod psa! Nezáleží na tom, jestli jsi neposedné štěně nebo pejsek v letech, jestli máš zrovna aktivity na rozdávání, nebo musíš držet klidový režim. Nousin tě zabaví na dlouhé chvíle, pomůže vypustit páru a unavit i borderku. Rozvineš svoje čmuchací dovednosti a naučíš se pracovat s čumáčkem vklidu, abys dosáhl lahodné odměny!


Čmuchací dečky, čuchací dečky, čuchací podložky, ... pro nás prostě Nousiny :-).

Tahle vychytávka pro zabavení psů a kočiček běží ve světě už poměrně dlouhou dobu. Nám myšlenku vytvořit originální čmuchací dečku s různými prvky vnukla v roce 2017 americká skupina pejskařů, kteří sdílí svoje poznatky o používání enrichmentu (obohacení prostředí) pro psy. Následovalo několik měsíců testování na našich vlastních psech a vzhledem k jejich nadšení už jsme jen vyladili jaké prvky budeme chtít na dečky našívat a pátrali po krásný látkách, aby byla každá dečka unikát, který nejen zabaví pejska, ale potěší i naše oko :-).  Už dlouho jsou známé různé plnící hračky typu Orbee-Tuff, Kong, hlavolamy Nina Ottosson apod. Čmuchací dečky jsou další skvělou zábavou pro vaše pejsky. A kde se vzali kočky? Jedna z prvních deček měla motiv kočiček na látce a nás napadlo poslat ji na vyzkoušení i kočičí odbornici na slovo vzaté - Kláře Vodičkové, kočičí psycholožce. U kočiček měla ohromný úspěch a Klára ji zanedlouho zařadila do kufříku, který s ní cestuje za všemi kočičími klienty. Klára otevřela svůj vlastní obchod pro kočky U Garfinky a napadlo ji, že by Nousiny skvěle doplnili sortimentu jejího obchodu. Pak už byl jen krůček k tomu, abychom s Klárou vymyslely i spešl edici Nousin pro kočičky. Pro kočičky můžete použít kteroukoliv Nousin, ale některé mají prvky vhodné hlavně pro kočičí koumáky. Nousin jsou určeny pro hru pod dozorem a utužují tak váš vztah s domácím mazlíčkem a přináší další rozměr zábavy.


Čmuchací dečka Nousin je naprosto skvělou zábavou pro vás a vašeho chlupáče ze spousty důvodů! A tdy jsou některé z nich:
1) společnou aktivitou utužuje vztah mezi pejskem nebo kočkou a páníčkem
2) stimuluje starší a lenivé psy a kočky k aktivitě
3) pomáhá akčňákům naučit se relaxovat
4) podporuje zvědavost a zkoumání nedůvěrivých mazlíčků
5) je skvělým rozptýlením pro nervózní a bázlivá zvířátka
6) pomáhá budovat sebedůvěru staršpytlíků

Jak na to?

Do jednotlivých prvků na dečce schovejte ideálně suché pamlsky, např. sušené maso, kousky sušených plic nebo střívek či oblíbené granulky. Chlupáče potom nechte pamlsky v dečce hledat. Po ukončení hry dečku schovejte až do další hry. Dečku můžete čas od času ručně vyprat, přeci jen, někteří mazlíčci jsou prostě slintové!

Pejska nebo kočku nenechávejte s dečkou nikdy o samotě. Pokud ze začátku váhá s řešením jednotlivých schovávaček, pomozte mu a ukažte, jak na to.